AMD Tanıtımdan Önce Rx 6000 Serisi Kartların Tasarımını Gösterdi

Görünen o ki heyecanlı olan sadece kullanıcılar değil. AMD bile 28 Ekim’ e kadar bekleyememiş ki yeni ekran kartları’ nın tasarımlarını Fortnite oyunu içersine yerleştirmiş.

Ekran kartı hakkında sızıntı teknik özellikler görmek isterseniz. Bu (link). Tanıtım tarihi ile ilgili bilgi almak isterseniz. Bu (link)’ te gerekli makale ve haberleri görebilirsiniz.

Bence bugün bu tasarım hakkında konuşmalıyız. Göründüğü üzere AMD sonunda kendi tasarımlarında blower fan tasarımından 3 fanlı bir tasarıma geçmiş.

Bünyesinde barındırdığı ısı dağıtıcı metal yoğunluğu aslında çok iyi gözüküyor. Bu durum fanların kalitesi iyi olursa çok iyi termal sonuçlar almamıza sebeb olabilir ama tabiki önce ekran kartı’ nın kendisi ve test sonuçları ortaya çıkmalı.

Bunlar dışında dikkat çeken üç özellik kalıyor. Eğimli RADEON yazısı, 2 tane 8 pin güç girişi ve type c usb görüntü çıkışı. Söylemem lazım hangi nesil kart olursa olsun 2 tane 8 pin güç girişi barındıran kart o serinin en hızlı ekran kartların’ dan biridir.

Author: Arda Tuğsat

Ben Arda Tuğsat, siberparsomen.com adresinde editör ve yöneticiyim. İskenderun Teknik Üniversitesi – Bilgisayar Mühendisliği bölümünde öğrenim görmekteyim. Kendimi iyi bir teknoloji okuru ve anlatıcısı olarak değerlendirebilirim. Tüm bunlardan yola çıkarak kendi teknoloji dilimi yansıtmak ve bilgilerimi sizler ile paylaşmak istedim.

6 thoughts on “AMD Tanıtımdan Önce Rx 6000 Serisi Kartların Tasarımını Gösterdi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir