RX 5700 Serisinin Üretimi Durduruldu

RX 5700 Serisinin Üretimi Durduruldu. Bu Ne Anlama Geliyor? Kullanıcı Yanlışları Neler? RX 5700 XT Nerede? Ek Bilgi. Tavsiye. AMD Radeon RX 5700 serisi’ nin üretimini durdurdu. Advanced Micro Devices, teknoloji dünyası’ nın eski işlemci üreticilerinden ve radeon markasını bünyesini katmasıyla piyasanın büyük ekran kartı üreticilerinden olan firma tarafınca RX 5700 Serisinin Üretimi Durduruldu.

Bu Ne Anlama Geliyor?

Öncelikli olarak bu kartların güncelleme almayacağı anlamına gelmiyor. Bu 28 ekim de tanıtılacak olan RX 6000 serisine üretim bandında yer açmak anlamına geliyor.

Bu durumun aynısı nvıdıa içinde gerçekleşti. Firma RTX 3000 serisini tanıtmadan önce RTX 2000 serisi’nin üretimini durdurmuştu. Firmalar yeni ürünlerini üretmek için fabrikada yer açmak zorunda. Bundan dolayı önceki nesil olacak ürünleri üretim bandlarından kaldırıyor.

Kullanıcı Yanlışları Neler?

Kişisel olarak bende bir RX 5700 XT kullanıcısıyım. Karşı olduğum bir durum var. İnsanlar yeni bir şey çıkınca kontrollerini kaybediyorlar. Elindekini satıp yenisini almak istiyorlar. Ben bunu bilgisayar teknolojileri için yanlış bir hareket olarak görüyorum.

RX 5700 XT Nerede?

Benim ekran kartım RX 5700 XT 1440p çözünürlükte en yüksek grafik ayarlarında 60fps üstü oyun çalıştırmak için üretildi. Ben 1080p çözünürlükte kullanıyorum. Bu demekki ben belli bir süre yeni bir ekran kartına ihtiyaç duymayacağım.

RX 5700 XT 2019 da markete sunuldu. Ben 2020 içinde aldım. Bir önceki kartım RX 480′ di. RX 480 modeli 2016 da çıktı ve ben o zaman almıştım. 1080p de 4 yıl oyun oynadım. Aldığınız şeyleri kullanın. 21.yy teknolojisine bu döviz kuru ile yetişemezsiniz.

Ek Bilgi

RX 5700 serisi’ nin dışında onların 2020 de çıkmış olan uygun fiyatlı versiyonu RX 5600 XT modeli’ nin üretimine belli bir süre daha devam edilecek.

Tavsiye

Kaldırılan Konsol Vergisi Geri Geldi. Başlıklı yazımız size çok eğlenceli gelebilir.

Author: Arda Tuğsat

Ben Arda Tuğsat, siberparsomen.com adresinde editör ve yöneticiyim. İskenderun Teknik Üniversitesi – Bilgisayar Mühendisliği bölümünde öğrenim görmekteyim. Kendimi iyi bir teknoloji okuru ve anlatıcısı olarak değerlendirebilirim. Tüm bunlardan yola çıkarak kendi teknoloji dilimi yansıtmak ve bilgilerimi sizler ile paylaşmak istedim.

7 thoughts on “RX 5700 Serisinin Üretimi Durduruldu

  1. I’ve been surfing online more than three hours today, yet I never found any fascinating article like yours. It¦s pretty price enough for me. In my opinion, if all site owners and bloggers made just right content as you probably did, the web will probably be much more helpful than ever before.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir