RX 6700 XT, 6800 XT ve 6900 XT Özellikleri Newegg Insider Tarafınca Sızdırıldı

Gezegen çapında gönderi paylaşan alışveriş sitesi Newegg Insider daha tanıtılmamış yeni Amd ekran kartları’ nın teknik özellikllerini sızdırdı.

Bu olayın Newegg dahilinde çalışan bir editör tarafınca yazıldığını ve daha Amd tarafından hiçbir tanıtım yapılmadığını hatırlatmak isterim.

Newegg Insider aynı zamanda Amerika Birleşik Devleri içerisindeki en büyük bilgisayar donanım perakendecilerinden(PC parçalarını tek tek satan) bir tanesidir.

RX 6700 XT, 6800 XT ve 6900 XT

Görünen o ki RX 6700 XT modeli’ nin şahsen kullandığım RX 5700 XT modeli’ nin yerini alıp anlık ışın izleme teknolojisine sahip versiyonu olacak. Beklenmedik olan bu modelde 6 gb gddr6 bellek kullanılması ben şahsen 8gb gddr6 bellek ile markete sunulmasını beklerdim.

Ek olarak RX 6700 XT VE RX 6800 XT modelleri’ nin bant genişliklerinin azalmış olduğunu farkettim. Bunun performansa nasıl etki ettiğini Amd ekran kartları’ nı tanıttıktan sonra performans değerleri gösterecek.

RX 6800 XT kartını dikkatle incelersek açıkçası ben RTX 2080 Super karşısına konumlandırırım.

Takımın liderine bakacak olursak. Radeon RX 6900 XT performans olarak Rtx 3070 ve 3080 arasında konumlanabilir. Rtx 2080 Ti modelinden daha hızlı olacağını zaten tartışmaya gerek yok.

Amd 8 Ekimde yeni işlemcilerini 28 Ekimde ise yeni Ekran kartlarını tanıtacak o gün geldiğin şahsen ben canlı yayında simültene çeviri ile olayları size aktaracğım.

Siber Parşomen’ in sitesine e-posta ile kayıt olmayı ve sosyal medya hesaplarımızı takip etmeyi unutmayın. Gelecek okuyarak öğrenilecek.

Author: Arda Tuğsat

Ben Arda Tuğsat, siberparsomen.com adresinde editör ve yöneticiyim. İskenderun Teknik Üniversitesi – Bilgisayar Mühendisliği bölümünde öğrenim görmekteyim. Kendimi iyi bir teknoloji okuru ve anlatıcısı olarak değerlendirebilirim. Tüm bunlardan yola çıkarak kendi teknoloji dilimi yansıtmak ve bilgilerimi sizler ile paylaşmak istedim.

5 thoughts on “RX 6700 XT, 6800 XT ve 6900 XT Özellikleri Newegg Insider Tarafınca Sızdırıldı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir