Türksat-5A Uydusu Gece Fırlatıldı

Türksat-5A

Türksat-5A fırlatılışı yıllardır planlanan bir süreçti. Bu süreç birçok kez haber oldu. Durmadan yeni fırlatma tarihleri söylendi. Sonunda 2021 yılında fırlatılan ilk roket ile Türksat-5A haberleşme uydusu fırlatıldı.

Türksat-5A Uydusunu Kim Yaptı?

Milletimizin yeni uydusu %75 Airbus firması %25 Türk mühendisler tarafından tasarlandı ve üretildi. Bu üretim sonucu halihazırda bekleyen uydu sonunda gezegen çevresindeki yörüngeye kavuştu.


Sitemizin İnstagram Hesabı : “siber_parsomen


Uyduyu Kim Gönderdi?

Uydu canlı yayın 7 Ocak gününü 8 Ocak gününe bağlayan gece sabaha karşı saat 5:15’te gönderildi. Fırlatılış internet ortamında SpaceX tarafından canlı yayın ile gösterildi. Birçok farklı medya grubu ve YouTube fenomeni toplamda binlerce izlenmeye ulaştı.

Türksat-5A Ne İşe Yarayacak?

Uydumuz bir haberleşme ve ağ uydusudur. En son teknolojileri barındıran bu uydu hem televizyon yayınlarında hem de iletişimde daha geniş bir bağlantı sistemi sunacak. Önümüzdeki kısa süreçte Türksat-5B ve Türksat-6A uydularının da üretilmesi ve fırlatılması bekleniyor.

Merak edebileceğiniz başka bir yazımıza ulaşabilirsiniz : CES 2021 ve Yeni Nesil Notebooklar

Author: Arda Tuğsat

Ben Arda Tuğsat, siberparsomen.com adresinde editör ve yöneticiyim. İskenderun Teknik Üniversitesi – Bilgisayar Mühendisliği bölümünde öğrenim görmekteyim. Kendimi iyi bir teknoloji okuru ve anlatıcısı olarak değerlendirebilirim. Tüm bunlardan yola çıkarak kendi teknoloji dilimi yansıtmak ve bilgilerimi sizler ile paylaşmak istedim.

3 thoughts on “Türksat-5A Uydusu Gece Fırlatıldı

 1. I like what you guys are up also. Such clever work and reporting! Keep up the excellent works guys I’ve incorporated you guys to my blogroll. I think it’ll improve the value of my site :).

 2. Чип тюнинг – это оптимизация программного обеспечения блока управления электронной системой впрыска с целью увеличения мощности на 30% для турбодизельных или турбобензиновых двигателей и на 10% для дизельных или бензиновых двигателей с наддувом. Переходи на [url=http://tuning-chip.com.ua]http://tuning-chip.com.ua[/url] и узнай больше.
  В то же время эко тюнинг – оптимизация программного обеспечения для управления системой впрыска дизельного топлива для грузовых автомобилей, фургонов или сельскохозяйственной техники (тракторы, комбайны и т. Д.) С целью снижения расхода топлива до 15%.
  Узнать больше по ссылке [url=http://tuning-chip.com.ua/chiptuning]http://tuning-chip.com.ua/chiptuning[/url]

  Полировка фар

  [url=http://tuning-chip.com.ua/polirovka-far]
  [img]https://1gai.ru/uploads/posts/2018-08/1533631749_ds.jpg[/img]
  [/url]

  Матовые фары? Используй полировку фар автомобиля. Тусклый свет фар не обязательно является результатом плохого ухода и случается даже с самыми сознательными автовладельцами. Ультрафиолетовое излучение, пыль, грязь на дороге и химические вещества в атмосфере являются частыми причинами. Размытие поверхности фары ухудшает видимость ночью, и ее следует периодически устранять. К счастью, исправить матовые фары можно дома самостоятельно.

  Знакома проблема? Со вчерашнего дня свидетель AIRBAG загорелся и вспыхнул. Согласно технической документации, это будут датчики подушек безопасности, но какой именно? Я не врезался в машину, я не водил машину. Подробнее читаем про перепрошивку блоков AIRBAG и SRS по ссылке [url=http://tuning-chip.com.ua/AIRBAG_SRS]tuning-chip.com.ua/AIRBAG_SRS[/url]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir